Kierownik projektu zwykle ma bardzo wiele spraw na głowie. Im większy projekt, tym bardziej stresująca jest jego praca. Czasem ilość jego obowiązków jest tak duża, że nie jest w stanie podołać im samodzielnie. W takiej sytuacji nieocenioną pomocą dla niego może być dobry asystent. Znalezienie takiej osoby może jednak nie być proste. Jak przeprowadzić rekrutację, aby przyspieszyć proces poszukiwań?

Aby efektywnie poszukiwać asystenta dla kierownika projektu, trzeba najpierw określić, w czym miałby pomagać kierownikowi. Im dokładniej wskażemy zakres działań, tym większa szansa, że szybciej znajdzie się ktoś dobrze odpowiadający na nasze potrzeby. Koniecznie musimy wiedzieć, czy chcemy, aby współpracował z nami codziennie, czy tylko pomagał nam w najbardziej intensywnych momentach pracy. Być może bowiem lepiej sprawdzi się asystent wirtualny niż osoba pracująca w biurze. Taka zdalna współpraca może okazać się znacznie tańsza oraz niejednokrotnie dużo efektywniejsza.

Kierownik projektu powinien aktywnie uczestniczyć w rekrutacji asystenta. Jest to szczególnie ważna, gdyż porozumienie między nimi będzie miało kluczowe znaczenie dla płynnej realizacji projektu. Pozwoli uniknąć wielu nieporozumień, a co za tym idzie, zaoszczędzić wiele cennego czasu, a także zapewni przyjemną atmosferę podczas codziennych spotkań.