Kierownik projektu to jedno z ciekawszych stanowisk, dzięki któremu ma się bardzo duży wpływ na ostateczny kształt projektu. Jednak znalezienie miejsca, w którym można przy takim projekcie pracować, jest zdecydowanie niełatwe. Co prawda na rynku nie ma w tym obszarze bardzo dużej konkurencji, jednak nie można powiedzieć, że praca czeka na każdego. Kierownikom projektu stawia się naprawdę wysokie wymagania.

Co w takim razie trzeba zrobić, aby skutecznie szukać pracy jako kierownik projektu?

Kierownik projektu może w pierwszej kolejności wysłać po prostu swoje CV jako odpowiedź na ogłoszenie zamieszczone w sieci. Istnieje jednak spora szansa, że to nie wystarczy. Tym bardziej, jeśli podeśle on CV w bardzo klasycznej, ogólnikowej wersji. Dużo lepszym pomysłem jest zdecydowanie dopracowanie dokumentów aplikacyjnych. Kluczowe będzie na pewno dokładne opisanie swojego doświadczenia w realizowanych projektach. Warto wskazywać konkretnie, przy jakim projekcie się pracowało, jakim budżetem operowało oraz jak wyglądał zespół, którym się zarządzało.

Kierownik projektu, który chce znaleźć pracę, powinien pomyśleć o tym, aby działać aktywniej, niż tylko odpowiadać na ogłoszenia. Dobrze, jeśli poruszy swoją sieć kontaktów, informując wszystkich o tym, że właśnie poszukuje pracy. Jeśli jest rozpoznawany w środowisku jako dobry specjalista, na pewno dostanie niejedną ofertę współpracy.